Atopinis dermatitas

Atopinis dermatitas

Atopinis dermatitas (AD), taip pat vadinamas atopine egzema, yra dažna odos liga, pasireiškianti odos niežėjimu, paraudimu, išsausėjimu ir skeldėjimu. Dažniausiai ja serga vaikai. Ligos simptomai kuriuo nors metu pasireiškia apie 20 proc. vaikų, iš kurių maždaug 75 proc. šią ligą išauga. AD dažnai pasireiškia kartu su alergija maistui. Juo sergantiems žmonėms kyla didesnė rizika susirgti kitomis atopinėmis ligomis, pavyzdžiui, astma ar šienlige.1 Lietuvoje AD serga maždaug 1–3 proc. visų suaugusiųjų (18+).

AD būna skirtingo sunkumo. Vieniems žmonėms išsausėja ir niežti tik nedideli odos plotai, kitiems gali prasidėti viso kūno odos uždegimas. AD dažniausiai pažeidžia rankas, alkūnes, kelius, kulkšnis, kaklą ir veidą, tačiau gali pažeisti ir kitas kūno dalis.2

Šia liga sergantys žmonės susiduria ne tik su fiziniais sunkumais. Daugelis jų mano, kad liga neigiamai veikia jų asmeninį ir profesinį gyvenimą.3

Šiuo metu AD yra neišgydomas, tačiau yra priemonių, skirtų kontroliuoti ir valdyti ligos simptomus, pavyzdžiui:

  • drėkinamasis gydymas vadinamaisiais emolientais (kurie drėkina sausą odą)
  • lokaliai vartojami kortikosteroidai (mažinantys patinimą, paraudimą ir niežėjimą)
  • savipagalba mažiau kasantis ir vengiant dirgiklių.4
  • biologinė terapija, kuri slopina uždegimo mediatorių poveikį.

Sanofi Genzyme ir Regeneron aktyviai dalyvauja dermatologiniuose tyrimuose, siekdami patenkinti pacientų, kurie kovoja su sunkiu atopiniu dermatitu, poreikius.


1 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4629767/
2 http://www.nhs.uk/conditions/atopic-eczema/
3 http://www.eczemaexposed.com/the-science-of-eczema
4 http://www.nhs.uk/conditions/atopic-eczema/
X

Slapukus naudojame tam, kad galėtume valdyti ir (arba) optimizuoti tinklalapio turinį, o taip pat analizės ir (arba) atrankos tikslais. Jei tęsiate naršymą mūsų tinklalapyje, automatiškai sutinkate su tuo, kad jame naudojami slapukai. Primename, kad bet kuriuo metu galite atšaukti savo sutikimą slapukų naudojimui. Jei norite daugiau sužinoti apie mūsų naudojamus slapukus ir kaip juos pašalinti, kviečiame susipažinti su mūsų.  Slapukų naudojimo politika ir Duomenų privatumo politika.

OK