Onkologija ir hematologija

Onkologija ir hematologija

Nors onkologija siejama su vėžiniais susirgimais, o hematologija su kraujo ligomis, neretai apie jas kalbama kartu. Taip yra dėl to, kad abiejų sričių susirgimai yra glaudžiai susiję, pavyzdžiui, tokie vėžiniai kraujo sutrikimai, kaip leukemija ar limfoma. 

Vėžys

Vėžys sukelia 20 proc. visų mirčių Europoje. Kasmet nuo jo miršta 1,7 milijono žmonių. Tai yra pagrindinė mirties ir mirtingumo priežastis po širdies ir kraujagyslių ligų. Daugelio vėžio formų galima išvengti arba jas galima išgydyti, ypač dideles pajamas gaunančiose šalyse, kurios turi daug išteklių. Tačiau visose šalyse galima išvengti nemažai vėžio susirgimo atvejų vykdant keturių dalių vėžio kontrolę: 

  1. prevencija 
  2. ankstyvas nustatymas 
  3. diagnozė ir gydymas
  4. palaikomoji slauga1
    1. Nuo vėžio gali apsaugoti sveikesnis gyvenimo būdas, pavyzdžiui, nerūkymas, sportas, mažesnis alkoholio vartojimas, fizinė veikla ir apsauga nuo saulės / UV spindulių bei taršos. Tačiau yra vėžį sukeliančių veiksnių, kurių negalima išvengti, pavyzdžiui, paveldėti genai ir su amžiumi susijusios problemos.2 

      Nors vėžio gydymo programų yra daug, pačias veiksmingiausias sieja ankstyvas ligos nustatymas ir tiksli diagnozė, įrodymais pagrįsti gydymo standartai ir tinkama bei ilgalaikė priežiūra.3 

Skydliaukės vėžys

Happy Grandfather

Hematologija

Prostatos vėžys

Onkologija ir hematologija

Kolorektalinis vėžys 

Plokščialąstelinis odos vėžys

X

Slapukus naudojame tam, kad galėtume valdyti ir (arba) optimizuoti tinklalapio turinį, o taip pat analizės ir (arba) atrankos tikslais. Jei tęsiate naršymą mūsų tinklalapyje, automatiškai sutinkate su tuo, kad jame naudojami slapukai. Primename, kad bet kuriuo metu galite atšaukti savo sutikimą slapukų naudojimui. Jei norite daugiau sužinoti apie mūsų naudojamus slapukus ir kaip juos pašalinti, kviečiame susipažinti su mūsų.  Slapukų naudojimo politika ir Duomenų privatumo politika.

OK